Přípravné práce před laťováním střechy (palubky & komíny) 
Zvýšili jsme aktivitu a využili krásného počasí k aktivní dovolené na stavbě. Pokračujeme v pokrytí střechy palubkami a prkny a finišujeme s komíny (obložení lícovými pásky) První komín nám dělal náš dvorní zedník, u druhého jsme se do toho pustili sami. Nyní zbývá ho vyspárovat a přibýt pár prken a ve čtvrtek přidou na řadu pokrývači s latěmi a fólií. Zatím budeme laťovat pouze obytnou část střechy, protože pro střechu nad garáží musíme nejprve dodělat zateplení štítové zdi mezi garáží a domem.
[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre916 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2000 )
Stavba krovu 
Dozdívání štítů


Hotovo :-)


Pod tou modrou plachtou jsme se schovávali před sluncem při stavbě komínu :-)


[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1575 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2189 )
Příprava krovů 
Víkend 1.-2.8.2009
Natírání krovu Bochemitem Q - ve dvou lidech (resp. 2 silné ženy, díky za pomoc, mami :-), ale stejně to byla pěkná fuška manipulovat s tak těžkými trámy) = práce na celou sobotu a víc než půl neděle

Víkend 8.-9.8.2009
Sobota - tesaři nachystali skoro všechno dřevo na krov, respektive zatím stihli jen na dům. Nezdá se to, ale vzhledem k hoblování a broušení viditelných částí krovu, to bylo dost pracné. Mezitím jsme zašalovali a zabetonovali patky na trámy, které budou u vstupní částí pod převisem střechy.
Neděle - byla ve znamení natírání viditelných částí krovu lazurou. Stihli jsme jen 1. nátěr (cca 6 hodin práce). Koupili jsme Lazuru Johnstone´s, odstín walnut (ořech).


Tesaři v akci.


Ta platle měla být uprostřed. Pan Lorenc se trošku sekl v měření, ale prý to na funkci nebude mít vliv :-)1.nátěr lazurou.

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre943 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2304 )

| 1 |