Dřevěná podlaha v obývacím pokoji 
To je zlatý hřeb našeho interiéru (alespoň pro mě) Po dlouhém vybírání jsme koupili dubová prkna (2cm tlustá s perodrážkou) kartáčovaná a ošetřená olejem. Lepily se k betonové podlaze. První pocit je fantastický, krasná bytelná podlaha. Škoda, že je tento druh podlahy tak drahý, jinak bych to chtěl do celého baráku.

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1016 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2173 )
Betonové podlahy - po akci "Fosbetoňáků" 5.8.2010 
No byl to trochu stres, kluci Fosbetoňáci měli přijet ve čtvrtek, topenář na poslední chvíli motal hady podlahovky ve středu odpoledne, a ten den večer jsem pokládal polystyren ve zbytku podlahy (5cm vaty + 5cm EPS 100Z). Po kontrolním měření a telefonátu jsem zjistil, že v podkroví by padlo skoro 9 cm betonu, následoval úprk do Baumaxu pro další EPS. Mezitím jsem ještě dodělával pospojování v koupelnách a plynovýho kotle a natahoval dráty ke krbové vložce (čidlo pro ovládání oběhového čerpadla), takže stavbu jsme opouštěli téměř za tmy. V tomto hektickém odpoledni jsem zaměstnal i členy rodiny, i těhotná manželka přiložila ruku k dílu, a za to jí patří díky. Druhý den přijeli fosbetoňáci, aby mě hned na začátku nasadili brouka do hlavy "málo písku". BTW:Požadavek byl 16 tun, Liazka dovezla 20 tun. Hlava mi z toho šla kolem, kde budu teď na rychlo shánět pár tun písku. Nakonce to vyšlo a zbyla asi kávová lžička písku ;-)
Další komplikace nastali se stanovením výšky podlahy v přízemí(podkroví bylo podle plánu). Vzhledem k tomu, že podlahovka v zádveří byla příliš vysoko a dveře byly také osazeny zbytečně vysoko, dohodli jsme se na zvýšení podlahy o 3 cm, což nese spoustu důsledků. Od výšky futer, po zmenšený první schod na schodišti, až po nižší umístění záchodového modulu tzv. geberit. S rostoucí zkušeností člověk zjišťuje, že všechny tyto stavební problémy mají řešení (otvor pro futra lze zvětšit, zmenšený schod lze zvětšit a "rozpustit do ostatních schodů" atd.). Každopádně z toho plyne ponaučení, dvakrát vyměřuj vágris a jednou betonuj :-)
A samotná betonáž? K tomu nemám co dodat, přijeli v 7:00, zabetonovali, gletovali a v 15:30 odjížděli. Výsledek je výborný. Všude rovina, až to hezký není.

Následuje betonovací galerie:

Zdendo, netvař se jako kakabus :-)
[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre970 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2113 )

| 1 |