Bílení SDK 
Použil jsem primalex plus, (žádná sláva) na většině místech SDK jsem musel dat kromě penetrace ještě 4 vrstvy primalexu a v rozích i více. Vzhledem k tomu, že místo klasického štuku mámě štukovou stěrku, tak zde stačily pouze dvě vrstvy. Musím ocenit práci s válečkem, je to celkem čistá práce a jde to od ruky. Mám totiž pouze vzpomínky z dětství, kdy jsme s rodiči malovali štětkou. Je dobré mít jeden velký váleček na velké plochy a jeden hodně malinkatý za rohy a ostatní zákoutí, dokonce se s malým válečkem dostanu tam, kam se nedostanu s takzvaným zárožákem. (Nechtěli se mi sundavat radiátory, tak jsem maloval jen "okolo"). Je dobré nejprve vymalovat strop a pak až omítky, jinak hrozí nalepení kamínku z omítky na váleček a přilepení na SDK.[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre986 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2097 )
Sádrokartony - neverending story 
Ano je to tak, opět se vracím k SDK (v mezičase se zkompletovaly koupelny) Tentokrát jsem se věnoval SDK v dětském pokoji a v šatně. viz foto. Stále ještě zbývá SDK na schodišti, na chodbě a v technické místnosti. Už si můžu říkat že jsem za půlkou :-)

Omluvte zhoršenou kvalitu fotek (foceno mobilem v podvečer)

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre959 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2272 )
Broušení sádrokartonů 
Mezi svátkama jsem zkompletoval tzv. cikánské lustry ve všech místnostech, aby se dalo pracovat dlouho do noci :-)
Po delší odmlce jsem se vrátil k SDK a to k finální fázi tj. tmelení a broušení. Opět pomohla knížka "Příručka sádrokartonáře". Nejprve jsem do drážek s falcem aplikoval samolepící výztužnou mřížku a přetmelil. V tom samém kole jsem přetmelil přične spoje a hlavy šroubu. Po lehkém přebroušení (při dokonalém stěrkování není téměř co brousit) následovala druhá vrstva. U příčných spár jsem aplikoval skelnou výztuž. Po opětovném přebroušení (tentokrát již je potřeba to dokonale zbrousit do ztracena, aby nebyly vidět přechody), je to připraveno na poslední(předposlední) kolo tj. u drážek s falcem finiš tmel a přebrousit.Příčné spoje se musí tmelit a brousit a teprve pak finiš tmel a vybrousit. Ve výsledku to není tak špatná práce, především když se dělá velká souvislá plocha viz foto garáže níže. Ovšem tmelení kolem střešních oken je z kategorie pracnějších, ale to zase někdy jindy.

Tmelení a broušení v garáži


2 vrstvy tmelu a přebroušení


červený SDK se zvýšenou požární odolností (cikánské lustry v praxi)

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre989 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 2.9 / 2448 )
Zateplená půda 
Vzhledem k tomu, že dům je temperován plynovým kotlem, bylo nutno zateplit půdu, abychom netopili do nebe :-). Každý si jistě dokáže představit práci s kamennou vatou v uzavřeném prostoru. Důležité je, že je to hotovo tj. cca 28cm vrstva izolace. Časem bude potřeba dořešit zateplený průlez na půdu a případně pochozí vrstvu na půdě (asi z prken)

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre995 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2226 )
Rošt kolem střešního okna  
Fotoseriál na téma střešní okno

Práce kolem střešního okna vyžaduje určitou trpělivost (u prvního okna jsem si zopakoval všechna sprostá slova co znám), ale u druhého už jsem věděl jak na to, takže poslední budu dělat poslepu ;-). Dbal jsem hlavně na dokonalém utěsnění parozábrany. (expedimentoval jsem s různými lepícími páskami). Postup práce popisuje fotoserál níže.[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1195 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2194 )

| 1 | 2 | Další> Poslední>>