Příprava pro finální fasádu 
V projektu a hlavně v našich hlavách jsme po celou dobu stavby "snili" o lícových cihlách kolem oken. Po návštěvě showroomu a nacenění jsem narychlo změnili design fasády. Místo lícového zdiva jsem zakoupil v lokálních stavebninách ploché šambrány (13cm x 2cm). Nejprve jsem je narezal a přilepil fasádním lepidlem a po zaschnuti začistil (přetáhl jsem ostění a venkovní stranu šambrány). Poté jsem je přebrousil smirkovým papírem - což navodilo dojem plné integrace do fasády :-)

Finální vrstva bude akrylátová od firmy JUB se zrnitostí 1,5mm. Barva bude tmavší na šambránách a svetlejší na celé ploše. Sami jsme zvědavý jak to bude vypadat. Přece jen vzorník a realita se mnohdy výrazně liší, viz barva garážových vrat.[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre929 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2172 )
Fasáda - garáž - dokončení 
Baráček se nám celý oblekl do šedé barvy. Tím pro letošek končíme s venkovními pracemi. Finální vrstvu fasády budeme dělat na jaře. V mezičase bude naším cílem vybrat a nalepit lícové cihly mezi okna viz projekt a hlavně obětovat veškerou energii do interiéru.
[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre951 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2159 )
Fasáda - garáž 
Na garáž jsme použili "pouze" 8cm EPS a lepili jsme pro změnu na cementové lepidlo. Oproti pěně to vyjde na polovinu. Kotvili jsme pomocí plastových hmoždinek, které jsme mírně zapustili (aby se lépe stěrkovalo). Příští víkend, pokud to počasí dovolí, natáhneme dvě vrstvy lepidla a finito s fasádou na tento rok. Finální omítku a obkladové pásky přijdou na řadu až na jaře.[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1021 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2199 )
Fasáda - stěrkování 
Po ukotvení a obroušení EPS jsem se dali do stěrkování. Zatím je hotová jedna vrstva. (již jsou hotové obě :-)

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre937 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2045 )
Fasada - lepení a kotvení EPS 
Zateplení domu realizujeme 15cm EPS, kotvený 20cm hmoždinkou s ocelovým hrotem - 4ks na 1m2. Pro eliminaci tepelného mostu jsou hmoždinky zapuštěny cca 5cm a překryty EPS zátkou.
Lepení EPS jsme prováděli pomocí PUR pěny Thermo Kleber.
Srovnání pěny a cementového lepidla

Pěna
+ pracnost
+ rychlost (lze kotvit po cca 2 hodinách od nalepení)
- cena
- rovnaní (pěna pruží)

Lepidlo
+ cena
- pracnost
- rychlost

Zatím jsme nalepili pouze dům, garáž budeme asi opět lepit cementovým lepidlem.


Vykružovákem na elektroinstalaci připraven otvor


Odstraněný EPS


Vyvrtaná díra pro hmoždinku


Osazená hmoždinka


Zatlučená hmoždinka (10 cm ve zdivu 10 cm v EPS)


Osazená zátka (vyříznut ze zbytků podlahového 5cm EPS, průměr zátky je o cca 1 cm větší než vyvrtaný otvor)


[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre901 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 1926 )

| 1 |