Betonování základové desky 
Ranní deštivé počasí nás neodradilo od betonáže základové desky. Za pomoci odborníků z rodiny jsme dnes zpracovali 23 kubíků betonu. Práce šla celkem dobře, opět jsme použili dřevěné koryto, aby jsme se tolik nenadřeli. Pro stahování betonu jsme den předem vyrobili kolejnice z roxoru přesně ve výšce desky. Tuto fintu jsme okoukali na internetu a celkem nám to pomohlo, deska vypadá rovně. Až na jaře nivelák ukáže, zda je to pravda. Nakonec obavy z nízké tepoty ohrožující zrání betonu byly liché, dokonce dešťové přeháňky pomůžou betonu, aby nevyschnul příliš rychle. Touto akcí končíme letošní stavební práce a těšíme se na zaslouženou dovolenou :-)[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1107 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2279 )
Šalování aneb i truhlařina je při stavbě potřeba 
Objednali jsme dodávku betonu na základovou desku, a proto finišujou přípravy a šalujeme jako o život. Podle instrukcí stloukáme prkna a podpíráme je cca každý metr (dole i nahoře). Je to celkem pakárna, ale už jsme získali grif. Akorát představa, že až se to vybetonuje, tak se celá truhlářská práce rozebere, mě psychycky ničí. Největším nepřítelem je pro nás nyní čas, již po páté hodině odpoledne je tma. Dalším strašákem bude počasí, výhledy nejsou růžové a lepší už to asi nebude. Především se obáváme mrazíků, které nejsou přítelem zrání betonu.
[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre994 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2303 )
Příprava základové desky 
Příprava desky pokračuje rozvozem štěrku pod základovou desku, dále jsme za pomoci Vláďi a Kamily připravili přípojky pro plyn a elektřinu.

Týden na to nám odborník položil kanalizační trubky. Zasypali jsme je prosívkou a dokončili jsme přípravu desky hutněním štěrku zapůjčenou žábou.Na posledním obrázku jsou vidět provázky, které určují výšku základové desky.[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre973 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2308 )
Příprava pro kanalizační přípojky 
Dnes jsme se zaměřili na přípravu pro kanalizační přípojky. Za použití krompáče a lopaty nám to zabralo celý slunečný den. V následujících dnech to přenecháme odborníkům, kteří položí kanaližační trubky do přípraveného výkopu.
[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1041 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2284 )

| 1 |