Vyzdívání  
Počasí nám přeje, materiál zajištěn, po zimě jsme plni energie, a tak zahajujeme stavební sezónu.

3.4.2009
Hydroizolace + RADON

Firma nám během dopoledne položila izolaci proti vodě a radonu (máme zvýšený výskyt radonu). Jelikož byla deska po zimě na povrchu rozdrolená, vložili pod izolaci ještě textilní pás, aby se izolace po zatížení nepoškodila o drobné nerovnosti. Vzhledem k tomu, že jsme měli foťák v opravě, nemáme tyto kroky zdokumentované.

4.-5.4.2009
Betonování - mazanina

Hned následující den jsme se dali do betonování betonové mazaniny (cca 5 cm), která slouží k ochraně izolace před poškozením během výstavby. Betonovali jsme ve 3 lidech a zabralo nám to celou sobotu a neděli dopoledne.

18.- 19.4.2009
Zakládání stavby, vyzdívání (5 šárů)

V týdnu nám zeměměřiči za úplatu vyměřili rohy baráku na základové desce pomocí hřebíku, což nám ulehčilo samotné zakládání zdiva.
Na víkend jsme objednali 27 palet cihel VPC od KM Bety. V sobotu dopoledne jsme zakládali první šár (dva zedníci). Po obědě už jsme to rozjeli naplno a do neděle dopoledne jsem udělali necelých 5 šárů.

Zkušenosti s VPC (vápeno-písková-cihla):
Používáme cihly od KM bety 8DF-LD (248x240x248), jsou docela těžké 18,7Kg/ks, ale o to přesnější. Zdění jde velmi rychle, protože při použití lepidla se cihla nemusi moc rovnat - drží rovinu sama. Půlení cihel probíha tak, že nejprve se nařízne flexou a odlomí se palicí. (velká prašnost). Na vazbu rohu lze použít i 1/4ky přímo od KM Bety, ale ty neřeší otvory pro okna, proto jsem zainvestoval do diamantového kotouče, navíc zbytky a odřezky se znouvu požijí v různých skulinách.


25.-26.4.2009
Obvodové zdivo pod věnec, překlady

Další víkend zdění pokračoval pouze s jedním zedníkem a manželka povýšila z přidavače na hlavního nanašeče lepidla (čti zedníka). Takže ve výsledku to šlo pěkně od ruky. Manželka nanášela hřebenem lepidlo, zednik pokládal cihly a zbytek je zásoboval (lepidlem, cihlami). Výsledkem je hotové první patro a jsou uloženy všechny překlady v obytné části. Zbývá položit překlady v garáži a dozdít nosné příčky. Ještě technická: jelikož jsme neměli lešení, použili jsme palety s cihlami a přes ně položili fošny. Díky paleťáku zapujčeného od švagra nebyl problém manipulovat s paletami plných cihel.(ty železné kozy co jsou vidět na fotkách nakonec nenaplnily svůj účel - jsou moc nízké)

Ješte dodatek k překladům, objednali jsme všude překlady od KM bety (1 překlad = 2 kusy 2DF) akorát u 3 metrových otvorů (garáž a okno z obýváku) jsme museli vzít překlady od Heluzu (1 překlad = 3 kusy široke 70mm), protože KM beta tak dlouhé nevyrábí.


3,5 metrů dlouhý překlad od Heluzu nakonec nebyl tak těžký jako 2,5 metrový od KM bety.


Jelikož jsou překlady menší než modul cihel, je potřeba je ukládat na maltu.


Usazování plných překladů je docela fuška.


Manželka pracuje zásadně s úsměvem.[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre911 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2204 )
Betonování základové desky 
Ranní deštivé počasí nás neodradilo od betonáže základové desky. Za pomoci odborníků z rodiny jsme dnes zpracovali 23 kubíků betonu. Práce šla celkem dobře, opět jsme použili dřevěné koryto, aby jsme se tolik nenadřeli. Pro stahování betonu jsme den předem vyrobili kolejnice z roxoru přesně ve výšce desky. Tuto fintu jsme okoukali na internetu a celkem nám to pomohlo, deska vypadá rovně. Až na jaře nivelák ukáže, zda je to pravda. Nakonec obavy z nízké tepoty ohrožující zrání betonu byly liché, dokonce dešťové přeháňky pomůžou betonu, aby nevyschnul příliš rychle. Touto akcí končíme letošní stavební práce a těšíme se na zaslouženou dovolenou :-)[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1107 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2279 )
Šalování aneb i truhlařina je při stavbě potřeba 
Objednali jsme dodávku betonu na základovou desku, a proto finišujou přípravy a šalujeme jako o život. Podle instrukcí stloukáme prkna a podpíráme je cca každý metr (dole i nahoře). Je to celkem pakárna, ale už jsme získali grif. Akorát představa, že až se to vybetonuje, tak se celá truhlářská práce rozebere, mě psychycky ničí. Největším nepřítelem je pro nás nyní čas, již po páté hodině odpoledne je tma. Dalším strašákem bude počasí, výhledy nejsou růžové a lepší už to asi nebude. Především se obáváme mrazíků, které nejsou přítelem zrání betonu.
[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre994 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2303 )
Příprava základové desky 
Příprava desky pokračuje rozvozem štěrku pod základovou desku, dále jsme za pomoci Vláďi a Kamily připravili přípojky pro plyn a elektřinu.

Týden na to nám odborník položil kanalizační trubky. Zasypali jsme je prosívkou a dokončili jsme přípravu desky hutněním štěrku zapůjčenou žábou.Na posledním obrázku jsou vidět provázky, které určují výšku základové desky.[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre973 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2308 )
Příprava pro kanalizační přípojky 
Dnes jsme se zaměřili na přípravu pro kanalizační přípojky. Za použití krompáče a lopaty nám to zabralo celý slunečný den. V následujících dnech to přenecháme odborníkům, kteří položí kanaližační trubky do přípraveného výkopu.
[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1041 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2284 )

<<První <Zpět | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | Další> Poslední>>