Zdění štítů 
Celou sobotu nás škádlily drobné přeháňky. Po cca 12ti hodinách plného nasazení jsme dokončili dva štíty a nosné příčky (okolo schodiště) v podkroví, na které bude usazena vaznice. Druhá vaznice bude podepřena ocelovým sloupkem, který se zamaskuje do nenosných příček. Štít nad garáží bude vyzděn až po dokončení střechy (garážový krov neobsahuje vaznici) také proto, že nám došly cihly :-)

Už to začíná mít trochu tvar.


Usazení posledních překladů vyžaduje práci v rukavičkách :-)


Roxory pro svázaní obvodového zdiva se zdivem schodiště. V pozadí dokončený štít.


[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre974 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2396 )
Betonování věnce pod pozednicemi + komíny 
Navzdory nepříznivé předpovědi počasí jsme se vrhli v sobotu do betonáže věnce pod pozednicemi. Avšak netrvalo dlouho a matička příroda na nás pustila řádnou sprchu, museli jsme proto betonáž přerušit (zakryli jsme čerstvý beton igelity) a aby jsme čekání na slunečné počasí nějak efektivně využili, pustili jsme se do stavby komínů. Nakoupili jsme "stavebnici" od firmy CIKO. Pro plynový kotel - CIKO GAS a pro krbovou vložku - CIKO TEC. Když jsme dokončili komíny v přízemí, Míra (hlavní zedník) navrhl geniální řešení pro práci za nepřízně počasí - igelitový pytel s otvorem na hlavu a drátem kolem pasu. Takže se všichni oblékli do tohoto fešného stejnokroje, který nešel s posledními módními trendy, zato ochrana proti dešti byla stoprocentní. Škoda, že nemáme dochovanou žadnou fotografii, protože my jsme se při tom docela nasmáli a věřím tomu, že kdo šel okolo a viděl nás v těch pytlech poletovat na stavbě, tak se musel taky za břicho popadat :-)

Foto ze druhého dne, kdy jsme začali navážet cihly na zdění štítůPásovina zabetonovaná do věnce pro uchycení pozedniceKomín CIKO GASDetail komínu CIKO GAS u revizního otvoru.Komín CIKO TEC

Takže nakonec jsme našli dvě fotky alespoň z mobilu (omluvte zhoršenou kvalitu obrazu) dokumentující náš stejnokroj, podobající se pracovníkům z východu :-)

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1056 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2432 )
Šalování věnce číslo 2 tj opakováním k úplné dokonalosti 
Zaarmováno, zašalováno a připraveno na víkendovou betonáž.Detail armatury zesílené v oblasti překladu (pod překladem povedou rozvody vzduchotechniky)

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre2193 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2259 )
Postup šalování věnce pod pozednicí 
Jelikož jsme před stavbou načerpali spoustu postupů z internetu, rádi bychom vrátili také něco této "komunitě" :-) Týká se to šalování věnce, zejména uchycení šalovacích prken na zdivo. Pravděpodobně standardní postup je, že se šalovací desky přišroubují ke zdi. My jsme používali fintu s hřebíkem, která se osvědčila. Do připravených šalovacích prken jsme zatloukli silný hřebík (vzdálenost od kraje = výška věnce), pomocí kterého šalovací prkna držely na zdi. Aby věnec byl všude stejně vysoký, tak se hřebík v případě potřeby podkládali podložkami. Asi nejvíce to objasní obrázek řezu zdí. Hřebíky jsme dávali 3ks na 4metry bednění. Ostatní postup je již klasický tj. osazení rozpěrného prkna a rádlovacím drátem zajistit. Pro ty, kdo nebudou mít izolaci ve fasádě je nutné ještě přímo do věnce vložit polystyren, aby se zamezilo tepelným mostům.


Řez zdi při šalování (není to nakresleno moc v měřítku, ale pro představu to stačí)

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1187 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2233 )
Příprava stropů a betonáž 
Do nosných trámů jsme zašroubovali cca 1000 vrutů (průměr 12mm, délka 100mm se šestihranou hlavou) Na záklop jsme položili hydroizolaci (čti "igelit"). Prvotní účel byl zabránit pronikání vlhkosti z betonu do nosných trámů, jelikož budou pohledové. Později se to ukázalo jako zbytečné, voda si stejně našla cestu a proti naší vůli zanechala stopy na dřevěných trámech. Abychom toto riziko minimalizovali, zakoupili jsme ještě krycí plachtu, avšak i tato snaha přišla vniveč, jelikož neustálé přeháňky proměnily stropy v bazén. Počasí se nedá poručit, o čem jsme se přesvědčili při betonování, o tom však později.

Dalším důležitým krokem bylo podepření stropních trámů, aby se zabranilo prohnutí pod tíhou betonu (8 cm). Nejprve jsme kontaktovali stavebniny a půjčovny, které nabízejí profesionální stojky. Cena však rozhoduje. Zapůjčení jedné stojky stojí cca 10 kč za den. Při potřebě cca 20 kusů na minimálně 3 týdny vyjde stejně draho zakoupit trámky ze stavebního řeziva, které můžou potom posloužit třeba na pergolu. My jsme nakonec použili trámy ze starého krovu. Nejprve se pod trámy daly napříč fošny a pak se tyto fošny podpírali co 1,2 metrů (každý druhý trám) a zajistily se klínem proti uvolnění.

Na poslední chvíli jsme se rozhodli zakomponovat do domu vzduchotechniku. Kamarád v rychlosti připravil projekt a bylo potřeba vybudovat prostupy pro ventilaci do jednotlivých místností včetně prostupů pro komíny, stoupačku a shoz na pradlo (nahoře vhodím špinávé prádlo, dole spadne do koše, který je umístěn v technické místnosti společně s pračkou).

Dále jsme položili kari sítě a v místech, kde bude strop zatížen více (koupelna), jsme strop ještě vyztužili dvěma železnými nosníky typu T. Posledním krokem byla betonáž cca 6 kůbíků. Měli jsme k dispozici malou míchačku (na cca 2 kolečka), což nás trošku limitovalo. Jelikož během dne přišly 3 významnější přeháňky, při kterých jsme prchali ze stavby jak zajíci při honu, měli jsem obavy, aby voda nevyplavila cement. Po první přeháňce to tak dopadlo, naštěstí po odebrání vzorku betonu bylo zřejmé, že cement byl vyplaven jen z vrchní vrstvy, která ještě nebyla zavadnutá. Při dalších přeháňkách jsme již čerstvý beton zakrývali igelitem, čímž beton přežil bez úhony. Celkem jsme při betonování strávili náročných 12 hodin. Všem zůčastněným bych chtěl touto cestou poděkovat za předvedený výkon :-)Podpěry stropů

Šalování prostupů stropu. V Baumaxu jsem pořídil výbornou pomůcku pro ochranu kolen.Strop před položením kari sítíMistr při práci :-)Malá míchačka to trochu brzdila

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1233 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2414 )

<<První <Zpět | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | Další> Poslední>>