Fasáda - stěrkování 
Po ukotvení a obroušení EPS jsem se dali do stěrkování. Zatím je hotová jedna vrstva. (již jsou hotové obě :-)

[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre972 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2112 )
Fasada - lepení a kotvení EPS 
Zateplení domu realizujeme 15cm EPS, kotvený 20cm hmoždinkou s ocelovým hrotem - 4ks na 1m2. Pro eliminaci tepelného mostu jsou hmoždinky zapuštěny cca 5cm a překryty EPS zátkou.
Lepení EPS jsme prováděli pomocí PUR pěny Thermo Kleber.
Srovnání pěny a cementového lepidla

Pěna
+ pracnost
+ rychlost (lze kotvit po cca 2 hodinách od nalepení)
- cena
- rovnaní (pěna pruží)

Lepidlo
+ cena
- pracnost
- rychlost

Zatím jsme nalepili pouze dům, garáž budeme asi opět lepit cementovým lepidlem.


Vykružovákem na elektroinstalaci připraven otvor


Odstraněný EPS


Vyvrtaná díra pro hmoždinku


Osazená hmoždinka


Zatlučená hmoždinka (10 cm ve zdivu 10 cm v EPS)


Osazená zátka (vyříznut ze zbytků podlahového 5cm EPS, průměr zátky je o cca 1 cm větší než vyvrtaný otvor)


[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre935 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 1979 )
Rošt kolem střešního okna  
Fotoseriál na téma střešní okno

Práce kolem střešního okna vyžaduje určitou trpělivost (u prvního okna jsem si zopakoval všechna sprostá slova co znám), ale u druhého už jsem věděl jak na to, takže poslední budu dělat poslepu ;-). Dbal jsem hlavně na dokonalém utěsnění parozábrany. (expedimentoval jsem s různými lepícími páskami). Postup práce popisuje fotoserál níže.[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1171 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2134 )
Příprava na sádrokartony 
Původně jsem měl domluveného meloucháře na sádrokartony, ale ten se na mě vykašlal, tak jsem se rozhodl to udělat vlastními silami (i přes všechna varování rodiny). Knížka od Rigipsu (montážní příručka sádrokartonáře) byla vstupní branou do tohoto oboru. Stáhnul jsem si i aplikaci pro výpočet spotřeby materiálu. Bohužel v tomto případě je lepší si materiál spočítat ručně, protože to, co vylezlo z aplikace, je prudce poddimenzováno. Každopádně jsem člověk od přírody líný a důvěřivý a proto jsem objednal vypočtené množství, abych po prvním víkendu zjistil, že je toho málo. Ale vraťme se na začatek. Pro zjednodušení práce jsem pořídil křížový laser BOSH PCL 20 (pro ospravedlnění této investice, byla úspora za člověka, který mi měl pomáhat). Nutno dodat, že je to věru velký pomocník. Přenesení výšky stropu po všech stěnách a založení UD profilů je dílem okamžiku. Práce s natloukacími hmoždinkami je také radost, CD profily kotvím na krokvový závěs 250mm (180mm izolace mezi krokve a 100 mm pod krokve). Nejprve závěs chytám "na hrubo" na jeden šroub. Po osazeni všech CD profilu srovnám 2m latí profily do roviny a utáhuji šrouby na závěsu a jistím druhým. Je to taková čistá práce, dalo by se to nazvat stavebnice pro dospělé. Když je vše dobře založeno, je vše rovné jako když střeli. Už se těším na víkend abych si mohl zase hrát ;-).

Usazené CD profily (střešní okna se budou řešit dodatečně)
Laser - velký to pomocník[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre1037 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2207 )
Betonové podlahy - po akci "Fosbetoňáků" 5.8.2010 
No byl to trochu stres, kluci Fosbetoňáci měli přijet ve čtvrtek, topenář na poslední chvíli motal hady podlahovky ve středu odpoledne, a ten den večer jsem pokládal polystyren ve zbytku podlahy (5cm vaty + 5cm EPS 100Z). Po kontrolním měření a telefonátu jsem zjistil, že v podkroví by padlo skoro 9 cm betonu, následoval úprk do Baumaxu pro další EPS. Mezitím jsem ještě dodělával pospojování v koupelnách a plynovýho kotle a natahoval dráty ke krbové vložce (čidlo pro ovládání oběhového čerpadla), takže stavbu jsme opouštěli téměř za tmy. V tomto hektickém odpoledni jsem zaměstnal i členy rodiny, i těhotná manželka přiložila ruku k dílu, a za to jí patří díky. Druhý den přijeli fosbetoňáci, aby mě hned na začátku nasadili brouka do hlavy "málo písku". BTW:Požadavek byl 16 tun, Liazka dovezla 20 tun. Hlava mi z toho šla kolem, kde budu teď na rychlo shánět pár tun písku. Nakonce to vyšlo a zbyla asi kávová lžička písku ;-)
Další komplikace nastali se stanovením výšky podlahy v přízemí(podkroví bylo podle plánu). Vzhledem k tomu, že podlahovka v zádveří byla příliš vysoko a dveře byly také osazeny zbytečně vysoko, dohodli jsme se na zvýšení podlahy o 3 cm, což nese spoustu důsledků. Od výšky futer, po zmenšený první schod na schodišti, až po nižší umístění záchodového modulu tzv. geberit. S rostoucí zkušeností člověk zjišťuje, že všechny tyto stavební problémy mají řešení (otvor pro futra lze zvětšit, zmenšený schod lze zvětšit a "rozpustit do ostatních schodů" atd.). Každopádně z toho plyne ponaučení, dvakrát vyměřuj vágris a jednou betonuj :-)
A samotná betonáž? K tomu nemám co dodat, přijeli v 7:00, zabetonovali, gletovali a v 15:30 odjížděli. Výsledek je výborný. Všude rovina, až to hezký není.

Následuje betonovací galerie:

Zdendo, netvař se jako kakabus :-)
[ ukázat záznam ] ( sb_view_counter_plural_pre949 zobrazení )   |  trvalý odkaz  |  $star_image$star_image$star_image$star_image$star_image ( 3 / 2063 )

<<První <Zpět | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | Další> Poslední>>